Looks like you are visiting us from the US. In this case, we recommend you visit the US homepage to find offers in your region. Click here to go to prezero.us

Bez kategorii

PreZero partnerem technicznym Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Dodano: 16.08.2021
Blog > Bez kategorii > PreZero partnerem technicznym Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

W Gdańsku targują się już od 1260 roku. Tu naprawdę dużo się dzieje. Jest gwarno i kolorowo, a jak na jarmark przystało, jest też w czym wybierać. Byliśmy tam i my. PreZero pełniło rolę partnera technicznego, odpowiadając za utrzymanie porządku i czystości podczas całego wydarzenia.

To już 761. Jarmark Dominikański. Wszystko zaczęło się w 1260 roku. To wtedy po raz pierwszy zgodę gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dzień ich założyciela wydał papież Aleksander IV. Coroczne, uroczyste otwarcie wydarzenia ogłasza hejnał, który „rozwija się” razem z Jarmarkiem. Każdego roku dopisywana jest do niego kolejna nuta. Później Prezydent Miasta symbolicznie przekazuje kupcom klucz do bram Gdańska.

Jarmark w liczbach

Jarmark św. Dominika to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Mocno angażujemy się w wydarzenia lokalne i regionalne, dlatego podczas tegorocznego Jarmarku PreZero Service Północ, jako partner techniczny, odpowiadało za utrzymanie czystości i zagospodarowanie odpadów. Nasi #PreZeroHeroes zarówno w dzień, jak i w nocy niestrudzenie dbali o porządek podczas całej imprezy! A pracy nie było mało! Jarmark zajmuje przestrzeń o powierzchni 45 tys. m2. Łącznie zabezpieczyliśmy wydarzenie ponad 300 sztukami pojemników na odpady, które systematycznie opróżnialiśmy, a dodatkowo obsługiwaliśmy kontenery sanitarne i toalety przenośne.

Tym żyje całe miasto

Ludzie przybywają tu nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. W czasie trwania Jarmarku odbywają się parady, koncerty i warsztaty plastyczne dla dzieci. Jest letnie kino, gry, zabawy i spektakle. Wśród wystawców są producenci lokalnych wyrobów. Są też artyści i osoby trudniące się rzemiosłem. Kolekcjonerzy wyjątkowych przedmiotów i smakosze przeróżnych kuchni z pewnością znaleźli coś dla siebie. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny być częścią tej tradycji i, że mieliśmy swój wkład w ten sukces. Dziękujemy naszym #PreZeroHeroes za pracę i zaangażowanie, które zostało dostrzeżone i docenione!

Udostępnij artykuł

Znajdź nas