Bez kategorii

PreZero partnerem technicznym Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Dodano: 16.08.2021
Blog > Bez kategorii > PreZero partnerem technicznym Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

W Gdańsku targują się już od 1260 roku. Tu naprawdę dużo się dzieje. Jest gwarno i kolorowo, a jak na jarmark przystało, jest też w czym wybierać. Byliśmy tam i my. PreZero pełniło rolę partnera technicznego, odpowiadając za utrzymanie porządku i czystości podczas całego wydarzenia.

To już 761. Jarmark Dominikański. Wszystko zaczęło się w 1260 roku. To wtedy po raz pierwszy zgodę gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dzień ich założyciela wydał papież Aleksander IV. Coroczne, uroczyste otwarcie wydarzenia ogłasza hejnał, który „rozwija się” razem z Jarmarkiem. Każdego roku dopisywana jest do niego kolejna nuta. Później Prezydent Miasta symbolicznie przekazuje kupcom klucz do bram Gdańska.

Jarmark w liczbach

Jarmark św. Dominika to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Mocno angażujemy się w wydarzenia lokalne i regionalne, dlatego podczas tegorocznego Jarmarku PreZero Service Północ, jako partner techniczny, odpowiadało za utrzymanie czystości i zagospodarowanie odpadów. Nasi #PreZeroHeroes zarówno w dzień, jak i w nocy niestrudzenie dbali o porządek podczas całej imprezy! A pracy nie było mało! Jarmark zajmuje przestrzeń o powierzchni 45 tys. m2. Łącznie zabezpieczyliśmy wydarzenie ponad 300 sztukami pojemników na odpady, które systematycznie opróżnialiśmy, a dodatkowo obsługiwaliśmy kontenery sanitarne i toalety przenośne.

Tym żyje całe miasto

Ludzie przybywają tu nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. W czasie trwania Jarmarku odbywają się parady, koncerty i warsztaty plastyczne dla dzieci. Jest letnie kino, gry, zabawy i spektakle. Wśród wystawców są producenci lokalnych wyrobów. Są też artyści i osoby trudniące się rzemiosłem. Kolekcjonerzy wyjątkowych przedmiotów i smakosze przeróżnych kuchni z pewnością znaleźli coś dla siebie. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny być częścią tej tradycji i, że mieliśmy swój wkład w ten sukces. Dziękujemy naszym #PreZeroHeroes za pracę i zaangażowanie, które zostało dostrzeżone i docenione!

Udostępnij artykuł

Znajdź nas