Looks like you are visiting us from the US. In this case, we recommend you visit the US homepage to find offers in your region. Click here to go to prezero.us

Aktualności

PreZero partnerem głównym Poland Business Run 2021

Dodano: 17.05.2021
Blog > Aktualności > PreZero partnerem głównym Poland Business Run 2021

Przed nami kolejna, jubileuszowa, bo 10. edycja ogólnopolskiego biegu charytatywnego Poland Business Run 2021. W tym roku to wydarzenie jest nam bliższe, ponieważ pomagamy jeszcze bardziej. PreZero jest bowiem partnerem głównym tegorocznego wydarzenia. 5 września biegacze startują w szczytnym celu, aby pomóc osobom po amputacji i z dysfunkcjami narządów ruchu.

4 km w szczytnym celu

Jubileuszowa edycja odbędzie się w formie wirtualnej. Właśnie ta forma, mimo pandemii, sprawdziła się w roku ubiegłym. Nie będzie standardowych imprez i wytyczonej trasy biegu, będzie za to możliwość przebiegnięcia 4 km w dowolnej miejscowości, w górach, nad morzem, na wsi czy w mieście, w kraju i poza jego granicami. Ważne, żeby pokonać dystans kilometrowy w godzinach od 00:00 do 18:00 czasu środkowoeuropejskiego (CEST). Należy też zarejestrować swój wynik za pomocą dowolnej aplikacji biegowej z funkcją GPS. Bieg jest dla każdego, nie trzeba być maratończykiem ani wytrawnym biegaczem. Biec może każdy! Wszystko po to, by pomóc beneficjentom, którzy na to wsparcie liczą.

W 2020 pandemia pokrzyżowała plany organizacji Poland Business Run. To jednak nie powstrzymało chęci biegaczy do niesienia pomocy. Pobiegło ponad 19 tys. osób, dzięki czemu aż 71 beneficjentów uzyskało pomoc. Poland Business Run 2020 stał się największym online’owym wydarzeniem sportowym zeszłego roku w Polsce.

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się w Krakowie. W 2012 roku powstał pomysł zorganizowania biznesowego biegu charytatywnego. I tak też się stało. Pobiegli. Pierwsza sztafeta wystartowała właśnie w Grodzie Kraka. Rok później impreza rozrosła się już na trzy miasta, a trzecia edycja świętowana była już w pięciu miastach w Polsce. Z kolei w 2019 roku liczba zaangażowanych miejscowości w to wydarzenie wyniosła 9. Ilości uczestników też robią wrażenie. Zaczęło się niewinnie od 1000 osób, by w 2019 roku na listach startowych było już ponad 27 tys. uczestników.

Pomaganie przez bieganie

Poland Business Run to inicjatywa znana praktycznie w całej Polsce. Ponad pół miliona kilometrów to dystans jaki przebiegli wszyscy startujący w sztafecie biegacze w dotychczasowych dziewięciu edycjach. Dzięki temu wsparcie trafiło do 599 beneficjentów. Do tego wyniku swoją cegiełkę dorzucamy również my i nasi #PreZeroHeroes. W końcu tam gdzie okazja do pomagania i sportowych aktywności, tam my 🙂 W ubiegłym roku PreZero reprezentowało aż 14 pięcioosobowych drużyn, które łącznie przebiegły ponad 280 km! Mamy nadzieję, że pobijemy rekord! A jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała ubiegłoroczna edycja Poland Business Run to zapraszamy na nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=xaoREEmWsA4

Udostępnij artykuł

Znajdź nas