Pol'and'Rock Festival jeszcze bardziej eko!

Pol`and`Rock Festival to nie tylko jeden z największych i najpopularniejszych festiwali muzycznych w Europie, ale też jeden z najbardziej proekologicznych. Dlatego nie mogło nas tam zabraknąć!

Partner wielkich wydarzeń

25. Pol’and’Rock Festival to trzy dni pełne koncertów, rozrywki i dyskusji oraz szeregu działań ekologicznych. Od lat festiwal stawia na ekologię i edukuje uczestników. Rezygnacja z plastiku, papierowe opakowania i elektryczna flota samochodowa. Do tego partnerzy, którzy propagują ekologiczny styl życia i bycia.

Wśród tegorocznych partnerów, obok takich firm jak Allegro, Play, mBank, Lech i Lidl znaleźliśmy się również my, propagujący ideę zero waste.

Wyznawane przez spółkę wartości i prowadzone działania znakomicie wpisywały się w jedną z koncepcji przewodnich tegorocznego wydarzenia.

„Zgodnie z naszym hasłem „Nowe myślenie dla czystego jutra” działamy w imię idei dla czystej przyszłości. Naszym celem jest zamknięcie cyklu obiegu surowców i oszczędność zasobów. To wartości, które od lat przyświecają Pol’and’Rock Festival, dlatego nie mogło nas zabraknąć! Wydarzenie, które przyciąga kilkaset tysięcy ludzi to ogromny potencjał zero waster’ów”

Magdalena Krzeszewska, Członek Zarządu PreZero

Butelkomat w Strefie PreZero Chill&Eko

PreZero stworzyło Strefę Chill&Eko, umiejscowioną w sercu pola namiotowego, na przeciwko Dużej Sceny. W strefie PreZero na festiwalowiczów czekał butelkomat. Osoby, które wrzuciły butelki i puszki, dostawały gadżety. Padło wiele pytań dotyczących działania butelkomatów i pozytywnych wniosków dotyczących także tego, że w coraz większej ilości państw Unii Europejskiej, w centrach handlowych dostępne są podobne maszyny.  Obecność firmy prowokowała do rozmów, dzielenia się obserwacjami i przemyśleniami. W sumie PreZero zebrało 10 tysięcy puszek i butelek! Dzięki temu ilość pozostawionych odpadów na polu namiotowym w tym roku była dużo mniejsza.

Ambasadorzy PreZero

O ekologii i zaangażowaniu w sprawy ochrony środowiska można było porozmawiać z Reni Jusis i Remigiuszem Bisakiem – przedstawicielem firmy PreZero. Eko duet – Remi i Reni – stworzył z festiwalowiczami naprawdę interesującą dyskusję o tym, dlaczego warto kierować się zasadami ekologii w życiu codziennym.

O eko klimat zadbał także Franek Mysza – znany grafficiarz, który wykonał z uczestnikami festiwalowe malowidła podczas warsztatów eko graffiti.

Pośród brzmiącego tysiącem dźwięków festiwalu Strefa Chill&Eko była miejscem odpoczynku i rozmowy. Możliwość wzięcia głębszego oddechu, rozprostowania nóg na wygodnych leżakach, wyłożenia się w kontenerowych sofach sprawiało, że wielu uczestników chętnie spędzało czas w strefie. Można było doładować telefon, pograć w eko grę czy nawiązać festiwalowe przyjaźnie.

„To moja ulubiona strefa na tym festiwalu. Jutro tu wrócimy” czy „Dobrze się u was siedzi, mamy nadzieję, że będziecie za rok”

Opinie o naszej strefie

Pol`and`Rock Festival to jeden z największych i najbardziej popularnych festiwali w Europie!

Podczas ubiegłorocznej edycji bawiło się na nim ponad 700 tys. osób!

Dowiedz się więcej